Jesteś moim czytelnikiem? Teraz możesz zostać również moim słuchaczem!

Kiedy kilka lat temu z przyczyn finansowych zmuszeni byliśmy zawiesić działalnosć Gazety Elektronicznej (moje teksty pisane dla tego portalu możecie znaleźć tutaj) dotarło do nas zaskakująco wiele głosów od czytelników, którzy cenili efekty naszej pracy. Obiecaliśmy im wtedy, że w takiej czy innej formie do nich wrócimy. Trwało to dłużej niż się spodziewaliśmy, ale w końcu skrystalizował się pomysł – podcasty.

Plany mieliśmy wielkie – marzyły nam się wielkie formy, wywiady z ciekawymi ludźmi, dźwiękowe reportaże nagrywane na miejscu. Byliśmy już gotowi do działania, nagraliśmy nawet kilka materiałów – i wtedy trafił się COVID. Projekt znów trzeba było odłożyć na półkę.

Raz zasiane ziarno jednak kiełkowało i nie dawało nam spokoju. Dlatego nieco na boku wielkich planów skrystalizował się nieco bardziej kameralny projekt. I tak właśnie powstał pomysł na Lewackie Pitolenie – nieskryptowany podcast, w którym wraz z dawnym naczelnym portalu gazetae.com Maciejem Przybycieniem, a w przyszłości także z innymi zaproszonymi goścmi, spoglądamy nieco z lewej strony na różne problemy naszego współczesnego świata.

Jest to projekt niejako “na rozgrzewkę”, na którym szlifować będziemy nasze, nikłe na razie, podcasterskie umiejętności. Ale to bynajmniej nie znaczy, że jest to projekt tymczasowy, ponieważ intencją naszą jest to, aby zagościł w Waszym katalogu podcastów na stałe.

Pierwsze odcinki dostępne są już – być może – w Waszym Ulubionym Miejscu Pozyskiwania Podcastów, a jeśli jeszcze nie, lub jest to dla Was wygodniejsze, to pierwszych opublikowanych odcinków możecie wysłuchać używając znajdującego się na dole tej strony odtwarzacza. Zapraszam do słuchania i dzielenia się z nami swoimi uwagami i konstruktywną krytyką, bo choć to dopiero początki, mamy nadzieję dostarczać Wam stopniowo coraz więcej ciekawych materiałów w coraz lepszej jakości. Miło nam będzie również jeśli uznacie, że projekt jest wart Waszego wsparcia i pomożecie nam dotrzeć do większej liczby słuchaczy mówiąc o nowym programie swoim znajomym czy wystawiając nam oceny w internecie. Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, która w tej chwili ewoluuje właśnie z uśpionego profilu Gazety Elektronicznej w, miejmy nadzieję, na powrót żyjącą stronę, przez którą kontaktować będziemy się z naszymi słuchaczami.

To dla mnie moment niezwykle ważny na który czekałem od dłuższego czasu, nie mogąc doczekać się na to, jak uda nam się przekuć nasze plany w rzeczywisty produkt. Chciałem napisać, że mam nadzieję, że spełni on Wasze oczekiwania, ale oczywiście nigdy na to nie oczekiwaliście, więc zamiast tego napiszę, że mam nadzieję, że będzie to dla Was miła niespodzianka, która na stale zagości w Waszych słuchawkach.

A tymczasem – zapraszam do zapoznania się z pierwszymi odcinkami Lewackiego Pitolenia:

Comments

comments

Dodaj komentarz