Tymczasem w Absurdystanie – wydanie specjalne: prawicowe media.


Kliknij tutaj aby przeczytać najnowszy odcinek serii

Kliknij tutaj aby zobaczyć wszystkie dotychczasowe odcinki


We wtorek, w pierwszą rocznicę pierwszego Czarnego Protestu, kobiety z parasolkami znowu wyszły na ulicę. Protestują nie tylko przeciwko propozycjami zmian w ustawie aborcyjnej, ale domagają się generalnie szacunku dla swoich praw i równego traktowania (więcej o tym w ostatnim odcinku wieści z Absurdystanu). Sądząc po tym, jak zareagowała na ten protest prawicowa telewizja internetowa, czeka je (i wszystkich normalnych ludzi) jeszcze długa walka: 

Gospodarzem programu jest Marcin Rola, były działacz Kukiz ’15. Według wirtualnej polski, wRealu24.pl należy do Zona Zero sp. z. o. o, spółki prowadzonej przez Michała Jeżewskiego, naczelnego Wydawnictwa Fronda.

Gość w studiu to także nie jest człowiek znikąd. To Roman Sklepowicz, prawnik i ekspert TVP INFO (choć ostatnio jakby trochę zniknął po tym, kiedy okazało się, że za komuny był funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych).

Kiedy kilka lat temu projekt startował, Marcin Rola mówił, że wRealu24 będzie nową jakością w mediach i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Zastanawiam się w czyje gusta celuje powyższy komentarz?

* * *

Tak więc jeśli, drogi czytelniku, zamierzałeś napisać do mnie, że mój cykl “Tymczasem w Absurdystanie” jest przejaskrawiony, to niniejszym możesz oszczędzić sobie zachodu.


Tekst powstał dla portalu Britske Listy

Comments

comments

2 Replies to “Tymczasem w Absurdystanie – wydanie specjalne: prawicowe media.”

  1. […] Skoro padły słowa, potrzebne są i obrazy. PiSowscy propagandyści (wliczając to znanego nam z tego materiału Rolę) przeczesywali profile lekarzy w mediach społecznościowych w poszukiwaniu […]

  2. […] komentował Czarny Protest (pytając między innymi “kto to rucha” – patrz tutaj) stał się wreszcie Romanem S. i stanął przed sądem. Zaprzecza jakoby kiedykolwiek […]

Dodaj komentarz