Lewackie Pitolenie o równi pochyłej (Gość: Facet co już nie w Londynie)

Kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, miliony Polaków wybrało się w poszukiwaniu lepszego życia na Wyspy Brytyjskie.

Wielu z nich ułożyło sobie tam życia na stałe. Część jednak – tak jak nasz dzisiejszy gość, ale i #Tomek – zmieniła docelowy kraj emigracji na inny.

Dopiero z tej perspektywy widać to, że Wielka Brytania wcale nie jest taka wielka. A ostatnie 20 lat, kiedy setki tysięcy rodaków oglądało ten kraj z bliska, to jedna długa równia pochyła, zakończona dramatycznym spadkiem z klifu. I, jak w przypowieści z gotującą się żabą, często dopiero wyprowadzka do innego kraju otwiera nam oczy. Nasz dzisiejszy gość posunął się kiedyś nawet do stwierdzenia, że z nowej perspektywy czas spędzony na Wyspach uważa za zmarnowany.

Jak wyglądają wyspy brytyjskie z perspektywy kogoś, kto spędził tam długi czas a dziś mieszka w innym europejskim kraju? O tym właśnie dowiecie się z dzisiejszego odcinka.

Wspomniany anglojęzyczny podkast You Are Not So Great, Britain znajdziecie tutaj oraz w podkastowniach z których korzystacie na co dzień.

Comments

comments

Dodaj komentarz